O nas

Kleiner Junge am Fussball spielenWiślackie Skrzaty to projekt Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków na dodatkowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia prowadzone są w weekendy dla chłopców i dziewczynek w wieku 3-5 lat (rocznik 2013 i młodsi). Treningi oparte są na ciekawych zabawach i grach ruchowych, rozwijających równowagę, motorykę oraz umiejętności czysto piłkarskie.

Dzieci uczą się gry w piłkę nożną poprzez działania związane z koordynacją psychoruchową. Ważną rolę w tym procesie odgrywają kolory, kształty i liczby, które pomagają w ich wieloaspektowym rozwoju. W sesjach treningowych dążymy do tego, aby dziecko miało kontakt z piłką tak długo, jak to tylko możliwe. Dzieci uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, a dzięki naszym zajęciom podnoszą swoje umiejętności cały czas, co oznacza, że doświadczają ogromnego poczucia spełnienia i dzięki pochwałom nabierają pewności siebie.

Piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem prawdopodobnie dlatego, że ludzie uprawiają go przez całe życie. Wielu dorosłych ludzi ćwiczy nawet do 60 roku życia. Dlatego też nauka gry od małego będzie dla dzieci wielkim darem, który mogą rozwijać przez całe życie. Federacja US Soccer po przeprowadzonych badaniach stwierdziła, że dziecko chcąc być dobrym piłkarzem musi do 16 roku życia mieć kontakt z piłką 1 000 000 razy. Nasza inicjatywa tego nie gwarantuje, ale zajęcia dla przedszkolaków to wspaniały fundament do dalszej przygody z piłką w szeregach Akademii Piłkarskiej, a docelowo w seniorskiej drużynie Wisły Kraków.

Zapraszamy!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mejlowy – skrzaty@tswisla.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x